• Dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w sprawach których pomagam klientom uzyskać uczciwe odszkodowanie oraz zadośćuczynienie w sporach przeciwko ubezpieczycielom. Prowadziłem mnóstwo spraw dotyczących wypadków samochodowych oraz uszczerbków na zdrowiu. Czasem kwoty uzyskane w procesach były kilkadziesiąt razy większe niż wcześniej dobrowolnie wypłacone przez zakład ubezpieczeń. Dlatego warto walczyć o swoje, a nic nie daje mi takiej satysfakcji jak pokonanie wielkiej korporacji i uzyskanie dla osoby poszkodowanej godnego odszkodowania. Bardzo korzystne rozstrzygnięcia można uzyskać nawet bez sporu sądowego, a ugody podpisywane na etapie przedsądowym niejednokrotnie przekraczają najśmielsze oczekiwania poszkodowanych. Współpracuje również z zaufanymi rzeczoznawcami.
  • Spraw frankowych, w których moim mandantom wypracowałem wyroki uwzględniające 100% dochodzonej kwoty z tytułu nieważnej umowy frankowej. Korzystne rozstrzygnięcia uzyskałem, tak w Warszawie jak i w Poznaniu. Przy sprawach tego typu wartość przedmiotu sporu osiąga znaczne kwoty i warto skorzystać z osoby doświadczonej w takich procesach jak również przedstawiającej uczciwy sposób wyliczenia wynagrodzenia.
  • Reprezentowania w procesach cywilnych, w których żądanie może dotyczyć szerokiego spektrum sporów jak np. o zapłatę za wykonane usługi bądź dzieło, rękojmi z tytułu rzeczy sprzedanej, spraw rodzinnych dotyczących kontaktów, opieki nad dzieckiem, alimentów, rozwodu. Lubię chodzić do sądu i wspierać swoich klientów w takich postępowaniach. Miałem przyjemność uczestniczyć w wielomilionowych procesach budowlanych podczas postępowania upadłościowego PBG, doradzać prawnie przy budowie jednej z największych dróg w okolicach Poznania, doprowadzić do rozwodu i korzystnych alimentów nawet w beznadziejnych sytuacjach.
  • Ochrony danych osobowych, gdyż pełnie funkcję inspektora ochrony danych w dwóch podmiotach, ale również doradzam innym przedsiębiorcom jak należycie dbać o dane osobowe i realizować obowiązki wynikające z obowiązujących przepisów prawa. Wdrożyłem RODO w podmiotach sektora publicznego (stowarzyszenia działające na terenie Poznania), jak również prywatnego (jednoosobowe dzielności gospodarcze oraz spółki). Wiele z tych wdrożeń po czasie należałoby uznać za bardzo problematyczne, ale na końcu udawało się osiągnąć zadowalający obydwie strony kompromis.


Poza powyższym bieżąco obsługuje prawnie spółki oraz jednoosobowe działalności gospodarcze pomagając w bieżących problemach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, co przy obecnej inflacji prawa wiąże się z dużą ilością obowiązków wynikających z przepisów prawa, o których czasem nie zdajemy sobie sprawy.